We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Phanteks PH-PUMBKT_01 computer case part Universal
SKU
PH-PUMBKT01
Category: Case Parts & Lighting
| SKU | PH-PUMBKT01 |
|---|---|
| EAN | 0886523300052 |
| Manufacturer | Phanteks |
| Availability | In Stock |
There are many different watercooling pumps out there and choosing one is very diffcult. The pump bracket will be an easy upgrade with the pre-drilled mounting holes which is compatible with many of the water pump out on the market. With the rubber padding, vibration noise is at a minimum.
| Features | |
|---|---|
| Compatible chassis type | Universal |
| Material | Metal, Rubber |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 85 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 25 mm |
| Technical details | |
| Compatible chassis type | Universal |
| Material | Metal, Rubber |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Phanteks PH-PUMBKT_01 computer case pa...
Login for pricing
|
New
Lian Li BZ-516A computer case part Fro...
Login for pricing
|
Kolink Unity Adapt Quasar Front Panel...
Login for pricing
|
Kolink Unity Adapt Meridian Front Pane...
Login for pricing
|
Kolink Unity Adapt Skyscape Front Pane...
Login for pricing
|
Recommended
Lian Li O11D Evo XL Universal GPU brac...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PH-PUMBKT01
|
BZ-516A
|
UNITY ADAPT QUASAR
|
UNITY ADAPT MERIDIAN
|
UNITY ADAPT SKYSCAPE
|
O11DEXL-1W
|
| Manufacturer |
Phanteks
|
LIAN LI
|
Kolink
|
Kolink
|
Kolink
|
LIAN LI
|
| Type |
N/A
|
Front panel
|
Front panel
|
Front panel
|
Front panel
|
GPU bracket
|
| Compatible chassis type |
N/A
|
N/A
|
Midi Tower
|
Midi Tower
|
Midi Tower
|
Universal
|





