We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lian Li DAN Cases A3-mATX Linkes Seitenteil aus Tempered Glass - weiß Midi Tower Side panel
SKU
A3-2W
Login for pricing
In Stock
Tempered glass side panel, Compatible with the Lian Li DAN Cases A3-mATX case, Crystal clear finish, Easy to install, Helps prevent dust entry, Stylish white border
- Optional accessories for A3 m-ATX
- Replaces the side mesh panel for a seemless view of internal components in A3 m-ATX
Category: Case Parts & Lighting
| SKU | A3-2W |
|---|---|
| EAN | 4718466015679 |
| Manufacturer | LIAN LI |
| Availability | In Stock |
Lian Li A3-2W Tempered Glass Side Panel at a Glance:
The Lian Li A3-2W is a phenomenal upgrade for the Lian Li DAN Cases A3-mATX Micro-ATX case. This easy-to-install tempered glass panel replaces the existing side mesh panel. When installed, the crystal-clear glass delivers an uninterrupted view inside the case, perfect for displaying your gaming hardware in style. Moreover, the A3-2W features a subtle white border around its edge that boosts aesthetics and helps to draw the eye to your high-end gaming hardware within. In addition to this, the panel helps protect your components from everyday knocks and bumps and keep them clean, as less dust will be able to enter your case.
| Features | |
|---|---|
| Compatible chassis type | Midi Tower |
| Type | Side panel |
| Material | Aluminium, Steel, Tempered glass |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 448.3 mm |
| Depth | 11.4 mm |
| Height | 267.9 mm |
| Technical details | |
| Compatible chassis type | Midi Tower |
| Type | Side panel |
| Material | Aluminium, Steel, Tempered glass |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lian Li DAN Cases A3-mATX Linkes Seite...
Login for pricing
|
Popular
Lian Li Q09-1B mounting kit Black
Login for pricing
|
Recommended
Jonsbo VC-1 Universal Graphic card hol...
Login for pricing
|
Kolink PCI-E 3.0 16x Riser Cable 180 D...
Login for pricing
|
New
Kolink Unity Nexus Landscape Front Pan...
Login for pricing
|
Kolink Unity Nexus Radial Front Panel...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A3-2W
|
Q09-1B
|
VC-1 BLACK
|
PGW-AC-KOL-013
|
UNITY NEXUS LANDSCAPE
|
UNITY NEXUS RADIAL
|
| Manufacturer |
LIAN LI
|
LIAN LI
|
Jonsbo
|
Kolink
|
Kolink
|
Kolink
|
| Type |
side panel
|
N/A
|
Graphic card holder
|
N/A
|
Front panel
|
Front panel
|
| Compatible chassis type |
Midi Tower
|
N/A
|
Universal
|
N/A
|
Midi Tower
|
Midi Tower
|





