We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Jonsbo A4-Silver/window ITX Case
SKU
A4 SILVER
Category: Cases
| Type | PC |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Supported motherboard form factors | ITX |
| Number of 3.5" bays | 1 |
| SKU | A4 SILVER |
| EAN | 6970620550305 |
| Manufacturer | Jonsbo |
| Availability | In Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Number of 3.5" bays | 1 |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Supported motherboard form factors | ITX |
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5" |
| Side window | Yes |
| Product colour | Silver |
| Maximum CPU cooler height | 7.1 cm |
| Maximum graphics card length | 32.5 cm |
| Type | PC |
| Material | |
| Material | Aluminium |
| Ergonomics | |
| On/off button | Yes |
| Design | |
| Material | Aluminium |
| Number of 3.5" bays | 1 |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Supported motherboard form factors | ITX |
| Side window | Yes |
| Product colour | Silver |
| Maximum CPU cooler height | 7.1 cm |
| Maximum graphics card length | 32.5 cm |
| Type | PC |
| On/off button | Yes |
| Tempered glass panel(s) | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Cooling | |
| Number of top fans supported (max) | 2 |
| Top fans diameters supported | 120 mm |
| Number of bottom fans supported (max) | 2 |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Storage | |
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169 mm |
| Depth | 340 mm |
| Height | 273 mm |
| Weight | 5.6 kg |
You may also be interested in
| Product |
Jonsbo A4-Silver/window ITX Case
Login for pricing
|
Bestseller
Phanteks Enthoo Pro Full Tower Black
Login for pricing
|
Recommended
Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Ful...
Login for pricing
|
Lian Li TU150A computer case Mini Towe...
Login for pricing
|
New
Jonsbo UMX3BK
Login for pricing
|
Popular
Jonsbo A4-Black/window ITX Case
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A4 SILVER
|
PH-ES614PC_BK
|
PH-ES614PTG_BK
|
TU150A
|
01.UMX3BK.01
|
A4 Black
|
| Manufacturer |
Jonsbo
|
Phanteks
|
Phanteks
|
LIAN LI
|
Jonsbo
|
Jonsbo
|
| Type |
PC
|
PC
|
PC
|
PC
|
PC
|
PC
|
| Form factor |
N/A
|
Full Tower
|
Full Tower
|
Mini Tower
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Silver
|
Black
|
Black
|
Silver
|
N/A
|
Black
|
| USB 2.0 ports quantity |
N/A
|
2
|
2
|
N/A
|
2
|
N/A
|
| Supported motherboard form factors |
ITX
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
ITX
|
| Number of 5.25" bays |
N/A
|
N/A
|
3 to 4
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Number of 3.5" bays |
1 to 2
|
N/A
|
6 to 7
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|
| Power supply included |
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N/A
|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity |
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity |
N/A
|
0
|
N/A
|
1
|
N/A
|
1
|





